Latest News

Την τέλεια νίκη πέτυχε ο Κατσιώτης Παναγιώτης στον αγώνα Περιφερειακού Κυπέλλου Compak Sporting στα Ψαχνά

Την τέλεια νίκη πέτυχε ο Κατσιώτης Παναγιώτης στον αγώνα Περιφερειακού Κυπέλλου Compak Sporting στα Ψαχνά

Μάρτιος 6, 2017

Τον πρώτο του αγώνα διοργάνωσε ο Σκοπευτικός Όμιλος Ψαχνών μετά την ολοκλήρωση των εργασιών του νέου σκοπευτηρίου στα Ψαχνά Ευβοίας, και ήταν αγώνας του Περιφερειακού Κυπέλλου Compak Sporting 2017 για την Περιφέρεια της Στερεάς Ελλάδος.

Οι σκοπευτές του compak sporting που ανήκουν κυρίως στα σωματεία της Στερεάς Ελλάδος, καθώς είναι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, ταξίδεψαν μέχρι στο μοναδικό σκοπευτήριο της Εύβοιας για να συμμετάσχουν και να υποστηρίξουν την νέα προσπάθεια του Σκοπευτικού Ομίλου Ψαχνών. Την τέλεια νίκη πέτυχε ο Κατσιώτης Παναγιώτης (ΠΑΡΝΗΣ) που με σκορ 50/50 αυτομάτως βρέθηκε στην πρώτη θέση του αγώνα χωρίς να «απειλείται». Με ισοβαθμία στα 44/50 τερμάτισαν ο Ψυλλάκης Γεώργιος (ΟΦΚΟ) και ο Κοσσάρας Γεώργιος (ΠΑΡΝΗΣ), και χρειάστηκε μέχρι και η διαδικασία του ξαφνικού θανάτου για να πάρουν θέση στο βάθρο. Την δεύτερη θέση λοιπόν κέρδισε ο Ψυλλάκης και την τρίτη ο Κοσσάρας.

Τα αποτελέσματα του αγώνα:

  1. Κατσιώτης Παναγιώτης (ΠΑΡΝΗΣ) 50/50
  2. Ψυλλάκης Γεώργιος (ΟΦΚΟ) 44/50  23-8
  3. Κοσσάρας Γεώργιος (ΠΑΡΝΗΣ) 44/50 23-7
  4. Παπαϊωάννου Ιωάννης (ΠΑΡΝΗΣ) 43/50
  5. Κουτσούκος Γεώργιος (ΣΟΚΣ ΒΟΛΟΥ) 42/50
  6. Παντελάκης Αλέξανδρος (ΣΟΨ) 42/50
  7. Τσιαχρής Γεώργιος (ΟΦΚΟ) 41/50
  8. Κριτσιώνης Νικόλαος (ΟΦΚΟ) 41/50
  9. Πιστόλας Δημήτριος (ΠΑΡΝΗΣ) 40/50
  10. Δούβης Κυριάκος (ΣΣ ΛΑΥΡΙΟΥ) 40/50
  11. Τρεκλής Παναγιώτης (ΑΣΟΑΤΙΚ) 39/50
  12. Ελ Μπάχο Ζοζέφ (ΑΣΣΥΠ) 39/50
  13. Τσαρουχάκης Παναγιώτης (ΩΡΙΩΝ ΚΟΜ) 38/50
  14. Μπακατινάκης Καρυοφύλλης (ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ) 37/50
    Κρανίδας Δημήτριος (ΟΦΚΟ) 37/50
  15. Μαρούγκας Μελέτης (ΔΗΜΗΤΡΑ) 37/50
  16. Σταμάτης Ηρακλής (ΣΟΚΣ βΒΟΛΟΥ) 36/50
  17. Βασιλειώτης Ιωάννης (ΚΟΛΟΣΣΟΣ) 35/50
  18. Ζαντιώτης Θεόδωρος (ΟΦΚΟ) 35/50
    Σφυρής Απόστολος (ΠΑΡΝΗΣ) 35/50
  19. Κόνταρης Δημήτριος (ΣΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ) 365/50
  20. Στάης Νικόλαος (ΟΦΚΟ) 31/50
  21. Ηλιόπουλος Τιμόθεος (ΠΑΡΝΗΣ) 29/50
  22. Δημητρίου Σπύρος (ΑΟΠΑ) 29/50
  23. Κουτσομίχου Αλεξία (ΩΡΙΩΝ ΠΥΡΓ) 24/50
  24. Θεοδώρου Βασίλειος (ΣΣΜ) 21/50

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους αθλητές, τους διαιτητές και την Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδος για την αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια!!!

Σκοπευτικός Όμιλος Ψαχνών