Οι βαθμολογίες του 2015 για τραπ, διπλό τραπ & σκητ

By

Μετά τις βαθμολογίες προς βράβευση των καλύτερων αθλητών του έτους 2015 του compak sporting και του sporting, των μη ολυμπιακών αγωνισμάτων του πήλινου στόχου, ανακοινώθηκαν από την Ομοσπονδία και οι βαθμολογίες των αθλητών και των σωματείων των αγωνισμάτων σκητ, τραπ και διπλού τραπ. Οι βαθμοί προέκυψαν έπειτα της ολοκλήρωσης των αγώνων Κυπέλλου πήλινου στόχου έτους 2015.

Πρωταγωνιστής του Κυπέλλου ΣΚΟΕ για το 2015 είναι δικαιωματικά ο Μαυρομμάτης Νίκος, αθλητής της Σκοπευτικής Λέσχης Κρήτης τόσο στο σκητ όσο και στο compak sporting, που διακρίθηκε με τον τίτλο του Κυπελλούχου 2015 στο σκητ στην κατηγορία Α1. Οι σύλλογοι με τις περισσότερες νίκες που θα παραλάβουν τη χρυσή κούπα στις απονομές, που θα πραγματοποιηθούν έπειτα από ανακοίνωση της Ομοσπονδίας, είναι στο τραπ ο Σκοπευτικός Όμιλος Μακεδονίας, στο διπλό τραπ ο Σκοπευτικός Σύλλογος Βόλου και στο σκητ ο Σκοπευτικός Σύλλογος Χανίων «Ο ΒΑΡΔΑΣ». Αναλυτικά παρακάτω μπορείτε να δείτε όλες τις βαθμολογίες ανά κατηγορία:

Στην φωτογραφία είναι ο Γκογκολάκης Ιωάννης (ΒΑΡΔΑΣ), ο οποίος είναι ο κυπελλούχος των ανδρών στην Α κατηγορία καθώς και στην κατάταξη των εφήβων στο σκητ.

[tabs][tab title =»ΤΡΑΠ Κυπέλλου ΣΚΟΕ»]

Πολυνίκης Σύλλογος

  1. Σκοπευτικός Όμιλος Μακεδονίας, 194,5 βαθμοί
  2. Όμιλος Φιλάθλων Κυνηγετικού Όπλου, 104 βαθμοί
  3. Αθλητικός Σκοπευτικός Όμιλος Γυθείου, 63 βαθμοί

Κυπελλούχος Α1 ανδρών (σε 4 αγώνες)

  1. Ζωρδούμης Βασίλειος (ΖΛΖΑΡΓΟΡ), 42 βαθμοί
  2. Καλούμενος Ευάγγελος (ΣΟΜΑΚ), 36 βαθμοί
  3. Τζινάκος Αργύριος (ΑΣΟΓΥΘ), 33 βαθμοί
  4. Πολυχρόνης Κων/νος (ΟΦΚΟ), 33 βαθμοί
  5. Δετσαρίδης Χρήστος (ΣΚΟΑΛ), 26 βαθμοί
  6. Ελπικίδης Μιχαήλ (ΣΚΟΛΕΚ), 16 βαθμοί

Κυπελλούχος Α ανδρών (σε 4 αγώνες)

  1. Κανελακόπουλος Μαρίνος (ΟΦΚΟ), 35 βαθμοί
  2. Πατσίκας Κων/νος (ΣΟΜΑΚ), 33 βαθμοί
  3. Χατζητσακίρογλου Ιωάννης (ΣΟΜΑΚ), 26 βαθμοί
  4. Σπανός Εμμανουήλ (ΣΟΠΑΡΟΥ), 22 βαθμοί
  5. Γιανναράκος Ιωάννης (ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ), 22 βαθμοί
  6. Μπουντούρης Βασίλειος (ΣΟΧΑΛΚΙΔ), 21 βαθμοί

Κυπελλούχος Β ανδρών (σε 6 αγώνες)

  1. Ασβεστάς Θεόδωρος (ΣΟΜΑΚ), 47 βαθμοί
  2. Μερτέκης Στέργιος (ΣΟΜΑΚ), 40 βαθμοί
  3. Ιωάννου Χρήστος (ΑΣΟΛΑΡ), 35 βαθμοί
  4. Δάμπας Λάζαρος (ΣΟΜΑΚ), 32 βαθμοί
  5. Τσίγκας Σπυρίδων (ΣΟΤΡΙΠ), 32 βαθμοί
  6. Βλάχος Χαράλαμπος (ΟΦΚΟ), 30 βαθμοί

Κυπελλούχος Γ ανδρών (σε 6 αγώνες)

  1. Ιωάννου Παντελής (ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ), 50 βαθμοί
  2. Παναγόπουλος Κων/νος (ΟΠΣΚ), 49 βαθμοί
  3. Παυλιουδάκης Παύλος (ΣΚΟΛΕΚ), 39 βαθμοί
  4. Ανδριανόπουλος Γεώργιος (ΣΟΜΑΚ), 38 βαθμοί
  5. Στασινόπουλος Ανδρέας (ΠΑΡΝΗΣ), 25 βαθμοί
  6. Ζαράνης Κων/νος (ΣΟΠΑΡΟΥ), 21 βαθμοί

Κυπελλούχος εφήβων (σε 4 αγώνες)

  1. Χατζητσακίρογλου Ιωάννης (ΣΟΜΑΚ), 36 βαθμοί
  2. Χριστόφορος Παναγιώτης (ΟΦΚΟ), 34 βαθμοί
  3. Δανιήλ Θωμάς (ΠΣΕ), 19 βαθμοί
  4. Καρβούνης Λεωνίδας (ΑΣΟΓΥΘ), 16 βαθμοί
  5. Ανδρεακός Παναγιώτης (ΑΣΟΓΥΘ), 12 βαθμοί
  6. Δάμπιας Αχιλλέας (ΣΟΜΑΚ), 12 βαθμοί

[/tab][tab title =»ΤΡΑΠ Κυπέλλου ΣΚΟΕ ανά ζώνη»]

Κυπελλούχος Β ανδρών Α’ Ζώνης (σε 5 αγώνες)

  1. Ασβετάς Θεόδωρος (ΣΟΜΑΚ), 42 βαθμοί
  2. Μερτέκης Στέργιος (ΣΟΜΑΚ), 40 βαθμοί
  3. Ιωάννου Χρήστος (ΑΣΟΛΑΡ), 35 βαθμοί

Κυπελλούχος Γ ανδρών Α’ Ζώνης (σε 5 αγώνες)

  1. Παναγόπουλος Κων/νος (ΟΠΣΚ), 49 βαθμοί
  2. Ιωάννου Παντελής (ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ), 44 βαθμοί
  3. Ανδριανόπουλος Γεώργιος (ΣΟΜΑΚ), 38 βαθμοί

Κυπελλούχος Β ανδρών Β’ Ζώνης (σε 5 αγώνες)

  1. Τσίγκας Σπυρίδων (ΣΟΤΡΙΠ), 35 βαθμοί
  2. Σιφναίος Θεόδωρος (ΣΟΠΑΡΟΥ), 27 βαθμοί
  3. Μουμτζόγλου Κων/νος (ΟΦΚΟ), 26 βαθμοί

Κυπελλούχος Γ ανδρών Β’ Ζώνης (σε 5 αγώνες)

  1. Ιωάννου Παντελής (ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ), 41 βαθμοί
  2. Παναγόπουλος Κων/νος (ΟΠΣΚ), 31 βαθμοί
  3. Στασινόπουλος Ανδρέας (ΠΑΡΝΗΣ), 25 βαθμοί

[/tab][tab title =»ΔΙΠΛΟ ΤΡΑΠ Κυπέλλου ΣΚΟΕ»]

Πολυνίκης Σύλλογος

  1. Σκοπευτικός Σύλλογος Βόλου, 19 βαθμοί
  2. Σκοπευτικός Όμιλος Κολοσσός, 19 βαθμοί
  3. Σκοπευτικός Όμιλος Μακεδονίας, 17 βαθμοί

Κυπελλούχος ανδρών (σε 3 αγώνες)

  1. Σταματόπουλος Κων/νος (ΣΣΒ), 19 βαθμοί
  2. Σοφιανόπουλος Βασίλειος (ΟΣΔΩΔΕΚ), 12 βαθμοί
  3. Πασχάλης Δημήτριος (ΚΟΛΟΣΣΟΣ), 10 βαθμοί
  4. Χασίδης Κυριάκος (ΣΟΜΑΚ), 9 βαθμοί
  5. Χατζηστρατής Νικόλαος (ΚΟΛΟΣΣΟΣ), 9 βαθμοί
  6. Παναγόπουλος Κων/νος (ΟΠΣΚ), 6 βαθμοί

Κυπελλούχος εφήβων (σε 3 αγώνες)

  1. Δανιήλ Θωμάς (ΠΣΕ), 12 βαθμοί
  2. Δαμπάς Αχιλλέας (ΣΟΜΑΚ), 9 βαθμοί
  3. Καλούμενος Εμμανουήλ (ΣΟΜΑΚ), 7 βαθμοί
  4. Καϊάφας Νικόλαος (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ), 6 βαθμοί
  5. Μαράτος Αλεξ.-Θεμ. (ΣΥΛΚΑΤΑΔΡ), 5 βαθμοί
  6. Εμμανουηλίδης Αλκιβιάδης (Λ.ΠΥΡΓΟΣ), 4 βαθμοί

[/tab][tab title =»ΣΚΗΤ Κυπέλλου ΣΚΟΕ»]

Πολυνίκης Σύλλογος

  1. Σκοπευτικός Σύλλογος Χανίων «Ο ΒΑΡΔΑΣ», 145 βαθμοί
  2. Σκοπευτική Λέσχη Κρήτης, 140,5 βαθμοί
  3. Όμιλος Φιλάθλων Κυνηγετικού Όπλου, 95 βαθμοί

Κυπελλούχος Α1 ανδρών (σε 4 αγώνες)

  1. Μαυρομμάτης Νικόλαος (ΣΚΟΛΕΚ), 48 βαθμοί
  2. Μίτας Ευθύμιος (ΒΑΡΔΑΣ), 42 βαθμοί
  3. Γκούζος Φαέθων-Ηλίας (ΣΚΟΛΕΚ), 28 βαθμοί
  4. Ξενάκης Νικόλαος-Ιάσων (ΣΚΟΛΕΚ), 27 βαθμοί
  5. Σαλαβαντάκης Γεώργιος (ΒΑΡΔΑΣ), 24 βαθμοί
  6. Δρούκας Κων/νος (ΟΦΚΟ), 21 βαθμοί

Κυπελλούχος Α ανδρών (σε 4 αγώνες)

  1. Γκογκολάκης Ιωάννης (ΒΑΡΔΑΣ), 42 βαθμοί
  2. Εξάρχου Αλέξανδρος (ΟΦΚΟ), 33 βαθμοί
  3. Γότσης Βασίλειος (ΠΑΡΝΗΣ), 30 βαθμοί
  4. Παππάς Γεώργιος (ΠΣΕ), 26 βαθμοί
  5. Στεφανίδης Βασίλειος (ΟΦΚΟ), 25 βαθμοί
  6. Πετρόπουλος Μάριος (ΚΟΛΟΣΣΟΣ), 20 βαθμοί

Κυπελλούχος Β ανδρών (σε 8 αγώνες)

  1. Παπαντωνίου Παναγιώτης (ΑΣΑΕΤΟΣ), 37 βαθμοί
  2. Πολύζος Μάνθος (ΤΕΥΚΜΑΓΝ), 48 βαθμοί
  3. Ιμβριώτης Αντώνιος (ΣΣΣΚΥΜΑΚ), 45 βαθμοί

Κυπελλούχος Γ ανδρών (σε 8 αγώνες)

  1. Δημουλάς Παντελής (ΣΣΣΚΥΜΑΚ), 37 βαθμοί
  2. Βαβακάς Δημήτριος (ΑΣΑΕΤΟΣ), 24 βαθμοί
  3. Μαζαράκος Δημήτριος (ΣΟΣΠΑΡΤ), 24 βαθμοί

Κυπελλούχος εφήβων (σε 4 αγώνες)

  1. Γκογκολάκης Ιωάννης (ΒΑΡΔΑΣ), 45 βαθμοί
  2. Γότσης Βασίλειος (ΠΑΡΝΗΣ), 38 βαθμοί
  3. Πετρόπουλος Μάριος (ΚΟΛΟΣΣΟΣ), 34 βαθμοί
  4. Χιωτάκης Παναγιώτης (ΣΚΟΛΕΚ0, 12 βαθμοί
  5. Ζουγανέλης Ιωάννης (ΣΟΜΥΚΟΝ), 5 βαθμοί

[/tab][tab title =»ΣΚΗΤ Κυπέλλου ΣΚΟΕ ανά ζώνη»]

Κυπελλούχος Β ανδρών Α Ζώνης (σε 7 αγώνες)

  1. Παπαντωνίου Παναγιώτης (ΑΣΑΕΤΟΣ), 50 βαθμοί
  2. Πολύζος Μάνθος (ΤΕΥΚΜΑΓΝ), 48 βαθμοί
  3. Ιμβριώτης Αντώνιος (ΣΣΣΚΥΜΑΚ), 45 βαθμοί

Κυπελλούχος Γ ανδρών Α Ζώνης (σε 7 αγώνες)

  1. Δημουλάς Παντελής (ΣΣΣΚΥΜΑΚ), 37 βαθμοί
  2. Βαβακάς Δημήτριος (ΑΣΑΕΤΟΣ), 24 βαθμοί
  3. Μαζαράκος Δημήτριος (ΣΟΣΠΑΡΤ), 24 βαθμοί

Κυπελλούχος Β ανδρών Β Ζώνης (σε 7 αγώνες)

  1. Αλεξόπουλος Χρύσανθος (ΣΑΣΠ), 45 βαθμοί
  2. Μπουγιούκος Αριστείδης (ΣΟΤΡΙΠ), 22 βαθμοί
  3. Μπραουδάκης Παντελής (ΒΑΡΔΑΣ), 21 βαθμοί

Κυπελλούχος Γ ανδρών Β Ζώνης (σε 7 αγώνες)

  1. Μαζαράκος Δημήτριος (ΣΟΣΠΑΡΤ), 24 βαθμοί
  2. Αναδιώτης Βασίλειος (ΣΑΣΠ), 21 βαθμοί
  3. Παπαδιονυσίου Μιχαήλ (ΣΑΣΠ), 16 βαθμοί

[/tab][/tabs]

Ίσως σας αρέσουν

Hot News

post-image
Πήλινος Στόχος

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Σκοποβολής ΟΠΑΠ: Ο Ντίνος Κωνσταντίνου κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

   γράφει ο Ανδρέας Λαζανίτης Νικητής στον πρώτο αγώνα κόμπακ στους έφηβους ο Βαρνάβας Θεοδώρου, στους βετεράνους ο Χαράλαμπος...
Διαβάστε Περισσότερα
post-image
Σταθερός Στόχος

Αγώνες αεροβόλων όπλων Α’ κατηγορίας από τον ΣΚΟΑΑΠΘ

Ο σκοπευτικός όμιλος αποφοίτων Α.Π.Θ. προκηρύσσει διασυλλογικούς αγώνες αεροβόλων όπλων Α’ κατηγορίας-κατάταξης: Ανδρών, Γυναικών, Εφήβων, Νεανίδων και τουφέκι παίδων...
Διαβάστε Περισσότερα