Latest News

Μεγάλη συμμετοχή και υψηλές επιδόσεις στον πρώτο αγώνα του ΑΡΤΕΜΙΣ Σερρών μετά από 11 χρόνια

Μεγάλη συμμετοχή και υψηλές επιδόσεις στον πρώτο αγώνα του ΑΡΤΕΜΙΣ Σερρών μετά από 11 χρόνια

Σεπτέμβριος 27, 2017

Μετά από 11 χρόνια ο Σκοπευτικός Όμιλος Ν.Σερρών «ΑΡΤΕΜΙΣ» διοργάνωσε αγώνων αεροβόλων όπλων Α κατηγορίας σε όλες τις κατατάξεις (ΑΓΕΝ, Παίδων Α-Β) στο ολοκαίνουργιο σκοπευτήριο, που βρίσκεται στις εγκαταστάσεις του ΑΤΕΙ Σερρών. Κατά τον διήμερο αγώνα υπήρξε ικανοποιητική συμμετοχή αθλητών και υψηλές επιδόσεις.

Σημαντική η συμμετοχή δύο συλλόγων από τη Θεσσαλονίκη, της ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ και του ΣΚΟΑΑΠΘ, που έφτασαν στις Σέρρες με 28 σκοπευτές και σκοπεύτριες όλων των ηλικιών με την συνοδεία του προπονητή τους, κο Βουδούρη Νίκο, ενισχύοντας την προσπάθεια του διοργανωτή συλλόγου που μέχρι τώρα καλλιεργούσε τα αγωνίσματα του σταθερού στόχου με πυροβόλο πιστόλι και την σκοποβολή IPSC. Το παρών στους αγώνες έδωσε και ο Κορακάκης Διονύσης (ΩΡΙΩΝ) στο αεροβόλο πιστόλι ανδρών, όπου και αγωνίζεται.

Τα αποτελέσματα του αγώνα:

  1. ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 383.7  [1ος ΠΑΙΔΩΝ Α]
  2. ΜΠΟΖΙΝΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 371.8  [1ος ΠΑΙΔ.-ΚΟΡ. Β]
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΕΛΕΝΗ (ΣΚΟΑΑΠΘ) 360.8  [2η ΠΑΙΔ.-ΚΟΡ. Β]
  4. ΣΑΜΑΡΑ ΕΛΕΝΗ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 359.6  [3η ΠΑΙΔ.-ΚΟΡ. Β]
  5. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 356.9

  1. ΠΕΤΣΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 607.4
  2. ΜΑΝΤΖΟΥΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΣΚΟΘ) 579.9
  3. ΦΟΥΡΛΙΟΣ ΜΑΛΑΜΑΣ (ΣΚΟΑΑΠΘ) 562.5
  4. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΣΚΟΑΑΠΘ) 548.7
  5. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ (ΣΚΟΑΑΠΘ) 543.8

  1. ΚΑΛΟΓΡΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 539.1

  1. ΜΠΟΖΙΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 405.3
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 402.7
  3. ΓΥΝΑΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 273.2

  1. ΒΑΣΙΛΟΥΔΑ ΕΛΕΝΑ (ΣΚΟΑΑΠΘ) 407.3
  2. ΣΤΑΪΚΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 383.6
  3. ΣΑΜΑΡΑ GALYA (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 384.4

  1. ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΩΡΙΩΝ) 567/600
  2. ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΑΡΤΕΜΙΣ) 531/600
  3. ΠΟΥΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 523/600
  4. ΓΥΝΑΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ (ΣΚΟΑΑΠΘ) 521/600
  5. ΜΙΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 518/600

  1. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΕΣΚΟΘ) 550/600
  2. ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 471/600
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 448/600
  4. ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΧΑΡΙΤΟΣ (ΑΡΤΕΜΙΣ) 427/600
  5. ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΝΔΡΟΕΜΔΑ) 359/600

  1. ΠΑΡΜΠΑΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ (ΕΣΚΟΘ) 349/400
  2. ΒΟΥΤΣΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΣΚΟΑΑΠΘ) 348/400
  3. ΓΙΑΓΜΟΥΡΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 318/400
  4. ΣΤΑΊΚΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 306/400

  1. ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΩΡΙΩΝ) 355/400
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 332/400
  3. ΓΥΝΑΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ) 291/400