Μαυρομμάτης, Τσεγκέλης και Πιστόλας πρώτοι πανελληνιονίκες στο compak sporting στις κατηγορίες τους! [updated]

By

Αυτή την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου οι αθλητές του πήλινου στόχου και πιο συγκεκριμένα του compak sporting και του sporting θα παραλάβουν τα έπαθλά τους για την επιτυχή πορεία τους κατά το έτος του 2015. Οι απονομές θα πραγματοποιηθούν στο σκοπευτήριο της Μαλακάσας, μετά το πέρας του περιφερειακού αγώνα compak sporting.

Πανελληνιονίκης για το έτος 2015 στο compak sporting της κατηγορίας Α1 χρίζεται ο Μαυρομμάτης Νίκος (ΣΚΟΛΕΚ), ο οποίος έχει γνωρίσει τεράστια επιτυχία και στο αγώνισμα του σκητ. Στην Α κατηγορία ο σκοπευτής από τον ΩΡΙΩΝΑ Πυργετού, Τσεγκέλης Περικλής, συγκέντρωσε την καλύτερη βαθμολογία καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς του 2015, με αποτέλεσμα να παραλάβει και εκείνος το κύπελλο και τον πρώτο τίτλο της κατηγορίας του! Ο Πιστόλας Δημήτριος του ΟΦΚΟ πήρε τελικά την πρώτη θέση και τον τίτλο του Πανελληνιονίκη 2015 στην κατηγορία των βετεράνων, έπειτα από σχετική διόρθωση που έκανε η Ομοσπονδία, με την πρώτη δημοσίευση να θέλει νικητή τον Γκίνη Ιωάννη [updated].

Ακολουθούν ονομαστικά οι σκοπευτές που αναδείχθηκαν στις κατηγορίες του Κυπέλλου Ελλάδος:

[tabs][tab title =»κατηγορία SUPER ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ»]

  1. Μητρόπουλος Νικόλαος (ΟΦΚΟ) με δίπλωμα.
  2. Αγγέλης Δημήτριος (ΠΑΡΝΗΣ) με δίπλωμα.
  3. Στάης Νικόλαος (ΟΦΚΟ) με δίπλωμα.

[/tab][tab title =»κατηγορία ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ»]

  1. Πιστόλας Δημήτριος (ΟΦΚΟ) με κύπελλο, μετάλλιο και δίπλωμα.
  2. Γκίνης Ιωάννης (ΟΦΚΟ) με μετάλλιο και δίπλωμα.
  3. Καραμολέγκος Νικόλαος (ΠΑΡΝΗΣ) με μετάλλιο και δίπλωμα.

[/tab][tab title =»κατηγορία Α’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ»]

  1. Σούκου Ευανθία (ΩΡΙΩΝ ΠΥΡΓΕΤΟΥ) με δίπλωμα.
  2. Ροπούλου Ευαγγελία (ΩΡΙΩΝ ΠΥΡΓΕΤΟΥ) με δίπλωμα.
  3. Ραϊτσίνοβα Γαλήνη (ΚΟΛΟΣΣΟΣ) με δίπλωμα.

[/tab][tab title =»κατηγορία Α’  ΑΝΔΡΩΝ»]

  1. Τσεγκέλης Περικλής (ΩΡΙΩΝ ΠΥΡΓΕΤΟΥ) με κύπελλο, μετάλλιο και δίπλωμα.
  2. Χριστοφοράτος Γεράσιμος (ΩΡΙΩΝ ΠΥΡΓΕΤΟΥ) με μετάλλιο και δίπλωμα.
  3. Τρεκλής Παναγιώτης (ΑΣΟΑΤΤΙΚ) με μετάλλιο και δίπλωμα.

[/tab][tab title =»κατηγορία  Α’1 ΑΝΔΡΩΝ»]

  1. Μαυρομμάτης Νικόλαος (ΣΚΟΛΕΚ) με κύπελλο, μετάλλιο και δίπλωμα.
  2. Ψυλλάκης Γεώργιος (ΟΦΚΟ) με μετάλλιο και δίπλωμα.
  3. Κατσιώτης Παναγιώτης (ΠΑΡΝΗΣ) με μετάλλιο και δίπλωμα.

[/tab][/tabs]

Ακολουθούν ονομαστικά οι σκοπευτές που αναδείχθηκαν στις κατηγορίες του Κυπέλλου της Περιφέρειας, Στερεάς Ελλάδας:

[tabs][tab title =»κατηγορία Α’ ΑΝΔΡΩΝ»]

  1. Αδαμόπουλος Αθανάσιος (ΑΘΛΟΣ) με κύπελλο, μετάλλιο και δίπλωμα.
  2. Κατσιώτης Παναγιώτης (ΠΑΡΝΗΣ) με μετάλλιο και δίπλωμα.
  3. Τσιαχρής Γεώργιος (ΟΦΚΟ) με μετάλλιο και δίπλωμα.

[/tab][tab title =»κατηγορία Β’ ΑΝΔΡΩΝ»]

  1. Σημαιοφορίδης Λάμπρος (ΟΦΚΟ) με κύπελλο, μετάλλιο και δίπλωμα.
  2. Δουράκος Σπυρίδων (ΟΦΚΟ) με μετάλλιο και δίπλωμα.
  3. Βουτσάς Παντελεήμων (ΠΑΡΝΗΣ) με μετάλλιο και δίπλωμα.

[/tab][/tabs]

Ίσως σας αρέσουν

Hot News

post-image
Πήλινος Στόχος

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Σκοποβολής ΟΠΑΠ: Ο Ντίνος Κωνσταντίνου κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

   γράφει ο Ανδρέας Λαζανίτης Νικητής στον πρώτο αγώνα κόμπακ στους έφηβους ο Βαρνάβας Θεοδώρου, στους βετεράνους ο Χαράλαμπος...
Διαβάστε Περισσότερα
post-image
Σταθερός Στόχος

Αγώνες αεροβόλων όπλων Α’ κατηγορίας από τον ΣΚΟΑΑΠΘ

Ο σκοπευτικός όμιλος αποφοίτων Α.Π.Θ. προκηρύσσει διασυλλογικούς αγώνες αεροβόλων όπλων Α’ κατηγορίας-κατάταξης: Ανδρών, Γυναικών, Εφήβων, Νεανίδων και τουφέκι παίδων...
Διαβάστε Περισσότερα