Κάλλιο αργά, παρά ποτέ (!!) Επιτέλους οι απονομές για τη Γ’ Ζώνη

By

Έπρεπε να περάσει μία τριετία για να βραβευτούν οι πρωταθλητές της Γ’ Ζώνης, σε μία πρόχειρη τελετή που πραγματοποιήθηκε αμέσως μετά τον αγώνα «Κύπελλο Χριστουγέννων» στην Μαλακάσα. Σκοπευτές ήλθαν και απήλθαν, κατηγορίες καταργήθηκαν και νέες δημιουργήθηκαν, παγκόσμια πρωταθλήματα πραγματοποιήθηκαν (ακόμη και στη χώρα μας) και μία βράβευση για τους πρωταθλητές της ζώνης φάνταζε δύσκολο εγχείρημα…

Σε μία εντελώς πρόχειρη τελετή, στο αναψυκτήριο του σκοπευτηρίου της Μαλακάσας, πραγματοποιήθηκε η τελετή βράβευσης των πρωταθλητών της Γ’ Ζώνης για τα έτη 2009 – 2010, 2010-2011 και 2011-2012, αμέσως μετά τη λήξη του προγραμματισμένου αγώνα «Κύπελλο Χριστουγέννων». Παρ’ όλο που οι διακριθέντες σκοπευτές προσκλήθηκαν από τη ΣΚ.Ο.Ε. μέσω των σωματείων τους για να παρευρεθούν στην τελετή βράβευσης, οι περισσότεροι από αυτούς έδειξαν να αδιαφορούν στο κάλεσμα, και παρόντες δήλωσαν μόνο όσοι συνδύασαν τις απονομές με τον Level II αγώνα της Μαλακάσας.

Ευελπιστούμε ότι αυτό το ατόπημα της ΣΚ.Ο.Ε./Ε.Τ.Ε.Π.Σ. έχει μείνει στο παρελθόν και ότι αυτή η καθυστερημένη βράβευση πραγματοποιήθηκε για να κλείσει το κενό που είχε δημιουργηθεί τα τρία τελευταία χρόνια από την προηγούμενη διοίκηση της ΣΚ.Ο.Ε./Ε.Τ.Ε.Π.Σ.

Σε κάθε περίπτωση θα θέλαμε για την επόμενη τετραετία να δούμε μία διοίκηση με γρήγορα αντανακλαστικά, που να μπορεί να αντεπεξέλθει στις προκλήσεις της εποχής και να προλαμβάνει τα γεγονότα από ότι απλώς να τα ακολουθεί, πόσο μάλλον, με τόση καθυστέρηση…

Ακολουθούν οι πίνακες με τους διακριθέντες σκοπευτές, ταξινομημένους ανά έτος διάκρισης και κατηγορία.

Διακριθέντες σκοπευτές Γ’ Ζώνης

[tabgroup][tab title=»2009-2010″]

MODIFIED
1ος Βορίλας Σπύρος
2ος Παπαγιαννόπουλος Επαμεινώνδας
3ος Γκιζάρης Βασίλειος

 

OPEN
1ος Μαδαρός Κων/νος
2ος Μακαρούνας Μιχάλης
3ος Αναστασίου Ιωάννης

 

OPEN LADIES
1η Φωτοπούλου Μαριάννα
2η Χριστάκου Νέλη
3η Σαξώνη Δήμητρα

 

OPEN SUPER SENIOR
1ος Κακογιάννης Ευστάθιος
2ος Σισμανίδης Νικόλαος
3ος Μεϊμαρίδης Γεώργιος

 

PRODUCTION
1ος Τσιμέκας Αθανάσιος
2ος Κωνσταντινίδης Αντώνιος
3ος Χαραλάμπους Δημήτριος

 

PRODUCTION JUNIOR
1ος Ψαρουδάκης Κοσμάς
2ος Καρούμπαλης Φώτης
3η Καθάρειου Φοίβη

 

REVOLVER
1ος Κοντόπουλος Ιωάννης
2ος Κόντης Γεώργιος
3ος Κριεμπάρδης Αναστάσιος

 

STANDARD
1ος Τοπούζης Κων/νος
2ος Λυμπέρης Παναγιώτης
3ος Αλεξίου Ιωάννης

 

STANDARD SENIOR
1ος Λυμπέρης Παναγιώτης
2ος Μονεμβάσιος Μανώλης
3ος Καραχάλιος Διονύσης

 

STANDARD SUPER SENIOR
1ος Αλεξίου Ιωάννης
2ος Δρίτσας Δημήτριος
3ος Νικολαϊδης Νικόλαος

[/tab][tab title=»2010-2011″]

MODIFIED
1ος Μπαμπούρης Νεκτάριος
2ος Βορίλας Σπύρος
3ος Παπαγιαννόπουλος Επαμεινώνδας

 

OPEN
1ος Μαδαρός Κων/νος
2ος Μακαρούνας Μιχάλης
3ος Καλογεράκης Γεώργιος

 

OPEN LADIES
1η Φωτοπούλου Μαριάννα
2η Σαξώνη Δήμητρα
3η Παπαγεωργίου Αλίκη

 

OPEN SUPER SENIOR
1ος Κακογιάννης Ευστάθιος
2ος Μεϊμαρίδης Γεώργιος
3ος Σισμανίδης Νικόλαος

 

PRODUCTION
1ος Τσιμέκας Αθανάσιος
2ος Ψαρουδάκης Κοσμάς
3ος Πολιτάκης Λάζαρος

 

PRODUCTION SENIOR
1ος Τσόκας Μελέτης
2ος Κυριακούλης Γεώργιος
3ος Καθάρειος Χρήστος

 

PRODUCTION LADIES
1η Δρούγα Μαρία
2η Κελέση Μαρία
3η Κελέση Κων/να

 

REVOLVER
1ος Κοντόπουλος Ιωάννης
2ος Κόντης Γεώργιος
3ος Κριεμπάρδης Αναστάσιος

 

STANDARD
1ος Ξυνογαλάς Ανδρέας
2ος Τοπούζης Κων/νος
3ος Σάρρος Αντώνης

 

STANDARD SENIOR
1ος Ευθυμίου Χρήστος
2ος Λυμπέρης Παναγιώτης
3ος Δημητρακόπουλος Σταύρος

 

STANDARD SUPER SENIOR
1ος Δρίτσας Δημήτριος
2ος Αλεξίου Ιωάννης
3ος Γιαννούτας Θόδωρος

[/tab][tab title=»2011-2012″]

CLASSIC
1ος Αλεξίου Ιωάννης
2ος Κεχαγιάς Παναγιώτης
3ος Τσάμης Μάρκος

 

CLASSIC SUPER SENIOR
1ος Αλεξίου Ιωάννης
2ος Κυριακόπουλος Γεώργιος
3ος Κεχαγιάς Παναγιώτης

 

OPEN
1ος Καλογεράκης Γεώργιος
2ος Μακαρούνας Μιχάλης
3ος Μαδαρός Κων/νος

 

OPEN LADIES
1η Μαβιλίδη Αγγελική
2η Σαξώνη Δήμητρα
3η Φωτοπούλου Μαριάννα

 

OPEN SUPER SENIOR
1ος Σισμανίδης Νικόλαος
2ος Κακογιάννης Ευστάθιος
3ος Μεϊμαρίδης Γεώργιος

 

PRODUCTION
1ος Πολιτάκης Λάζαρος
2ος Φιλίππου Γεώργιος
3ος Καραλής Κων/νος

 

PRODUCTION SENIOR
1ος Λέκκας Σταμάτης
2ος Παπαδημητρίου Σεραφείμ
3ος Ψάχος Γεώργιος

 

PRODUCTION LADIES
1η Δρούγα Μαρία
2η Καθάρειου Φοίβη
3η Μανέτα Φωτεινή

 

PRODUCTION JUNIOR
1ος Βαρβαρής Παρασκευάς
2ος Λαδίκος Ιωάννης
3ος Βαρβαρής Βασίλειος

 

REVOLVER
1ος Κοντόπουλος Ιωάννης
2ος Κόντης Γεώργιος
3ος Καθάρειος Χρήστος

 

STANDARD
1ος Ράπτης Δημήτριος
2ος Τοπούζης Κων/νος
3ος Τσιρογιάννης Βασίλειος

 

STANDARD SENIOR
1ος Τοπούζης Κων/νος
2ος Δημητρακόπουλος Σταύρος
3ος Δρίτσας Δημήτριος

[/tab][/tabgroup]

Ίσως σας αρέσουν

Hot News

post-image
Πήλινος Στόχος

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Σκοποβολής ΟΠΑΠ: Ο Ντίνος Κωνσταντίνου κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

   γράφει ο Ανδρέας Λαζανίτης Νικητής στον πρώτο αγώνα κόμπακ στους έφηβους ο Βαρνάβας Θεοδώρου, στους βετεράνους ο Χαράλαμπος...
Διαβάστε Περισσότερα
post-image
Σταθερός Στόχος

Αγώνες αεροβόλων όπλων Α’ κατηγορίας από τον ΣΚΟΑΑΠΘ

Ο σκοπευτικός όμιλος αποφοίτων Α.Π.Θ. προκηρύσσει διασυλλογικούς αγώνες αεροβόλων όπλων Α’ κατηγορίας-κατάταξης: Ανδρών, Γυναικών, Εφήβων, Νεανίδων και τουφέκι παίδων...
Διαβάστε Περισσότερα