Η Παναγιώτου Ιωάννα πρώτη στους Πανελλήνιους αγώνες στο πιστόλι σπορ νεανίδων

By

Το Εθνικό σκοπευτήριο Βύρωνα και της Μαλακάσας γέμισαν με νιάτα καθώς διεξήχθησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο οι Πανελλήνιοι αγώνες στα αγωνίσματα των πυροβόλων όπλων στις κατατάξεις των εφήβων και των νεανίδων.

Η Παναγιώτου Ιωάννα (ΩΡΙΩΝ) επικράτησε άνετα και με μεγάλη διαφορά στο πιστόλι σπορ νεανίδων με αποτέλεσμα να κατακτήσει το χρυσό κύπελλο. Από δύο χρυσά μετάλλια κατέκτησαν στους Πανελλήνιους αγώνες και οι έφηβοι αθλητές του ΣΣ Βόλου, Ρωμανίδης Γιάννης και Σιούρας Γιάννης, σε πιστόλι και τυφέκιο αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

[tabs] [tab title =»Πιστόλι Σπορ Εφήβων«]

1 ΡΩΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                           ΣΣΒ – Π.Ι                     566      2Χ

2 ΚΛΕΙΣΑΡΧΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ                 ΠΑΣ                            482      1Χ

3 ΑΓΡΙΤΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ              418      0Χ

4 ΜΑΚΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ                             Παν. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ     399      0Χ

5 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                         ΣΣΒ – Π.Ι                     392      0Χ

6 ΠΑΥΛΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                           ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ              384      0Χ(6)

7 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ                         ΣΟΑ ΑΣΟΕΕ               384      0Χ(2)

8 ΝΤΑΓΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ                                   ΣΣΒ                             351      1Χ

9 ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Π. ΙΩΣΗΦ              ΠΑΣ                             350      0Χ

10 ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Α. ΙΩΣΗΦ            ΠΑΣ                             298      0Χ

 

Ομαδικά

1 ΣΣΒ  1236

2 ΠΑΣ 1130

[/tab][tab title =»Πιστόλι Ταχύτητας Εφήβων«]

1 ΡΩΜΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                           ΣΣΒ – Π.Ι        393      3Χ       19

2 ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Π. ΙΩΣΗΦ              ΠΑΣ                393      3Χ       17

3 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                         ΣΣΒ – Π.Ι        351      2Χ       11

4 ΚΛΕΙΣΑΡΧΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ                ΠΑΣ                320      0Χ       10

5 ΠΑΥΛΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                           ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ  405      0Χ         8

6 ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Α. ΙΩΣΗΦ               ΠΑΣ                309      0Χ         3

7 ΛΥΚΙΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ               ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ  304      2Χ

8 ΝΤΑΓΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ                                   ΣΣΒ                  284      1Χ

9 ΜΑΚΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ                            ΠΑΝ. ΙΩΑΝ.     275      1Χ

10 ΑΓΡΙΤΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ             ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ   232      0Χ

Ομαδικά

1 ΣΣΒ                          1028

2 ΠΑΣ                         1022

3 ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ             941

[/tab][tab title =»Πιστόλι Σπορ Νεανίδων«]

1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ                         ΩΡΙΩΝ             552/600        13              8

2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ                     ΣΚΟΙ                501                  7               0

3 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ             ΠΑΣ                 458                   6              7

4 ΚΥΠΡΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ                               ΣΣΒ – Π.Ι          463                  4  (2)        1

5 ΡΑΠΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ   400                  4  (1)

6 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ     ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ   380                  2  (4)

7 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ                      ΣΣΒ – Π.Ι          395                  2  (3)

8 ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ                  ΠΑΣ                  414                  2  (0)

9 ΛΥΚΙΑΡΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΑΝΑ               ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ    363

10 ΡΩΣΣΗ ΠΛΟΥΜΙΣΤΗ                           ΣΛ ΖΕΥΣ           313

Ομαδικά

ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ             1143

ΠΑΣ                            1094

[/tab][tab title =»Τουφέκι 0.22 Πρηνηδόν«]

1 ΣΙΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                 ΣΣΒ                 567      16x       198,2

2 ΜΑΝΤΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΑΘ.                     ΣΟΑΑΣΟΕΕ    555        9x        192,2

3 ΜΑΝΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                ΣΟΑΑΣΟΕΕ    570       12x      171,8

4 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ              ΠΑΣ                 516        4x        149,3

5 ΘΕΟΣ-ΚΟΥΝΑΣ ΒΑΪΟΣ                            ΣΟΑΑΣΟΕΕ    571       18x      129,7

6 ΚΟΡΔΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                        ΝΙΚ/ΔΡΟΣ       528        6x        102,2

7 ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                            ΣΣΒ                 544        6x         84,6

8 ΑΔΑΜΗΣ ΠΑΥΛΟΣ                                     ΑΓΛΑΖΑΡ        525        5x         56,2

9 ΤΟΥΛΙΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                          ΝΙΚ/ΔΡΟΣ      452        0x

10 ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                ΠΑΣ                437        4x

Ομαδικά

1 ΣΟΑΑΣΟΕΕ   1696

2 ΠΑΣ                1320

[/tab][tab title =»Τουφέκι 3 Χ 40 Εφήβων«]

1 ΣΙΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                              ΣΣΒ                 1.052    15x      413,5

2 ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                        ΣΣΒ                 1.019   12x       393,6

3 ΜΑΝΤΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ – ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                 ΣΟΑΑΣΟΕΕ        931   19x      369,1

4 ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                              ΠΑΣ                    956    12x      363,9

5 ΜΑΝΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                             ΣΟΑΑΣΟΕΕ    1.012    21x      348,3

6 ΤΣΙΑΚΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                                       ΣΟΑΑΣΟΕΕ       893    11x       339,0

7 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                           ΠΑΣ                    935      7x       328,7

8 ΓΑΡΑΖΑΝΑΚΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ – ΘΩΜΑΣ             ΠΑΣ                    818      5x       279,9

 

[/tab][tab title =»Τουφέκι 3 Χ 20 Νεανίδων«]

1 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ                   ΣΣΒ                 508      8x        420,7

2 ΚΑΡΠΙΔΑ ΕΛΛΗ-ΙΩΑΝΝΑ                                   ΣΣΒ                494      6x        411,7

3 ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΟΛΓΑ                                               ΣΣΒ                 499      4x        399,0

4 ΚΗΠΑΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ                                   ΠΑΣ                 445      4x        385,4

5 ΤΑΣΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΘΗΝΑ                             ΣΣΒ                 467      5x        358,4

6 ΛΥΡΩΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ                                             ΠΑΣ                482      3x        348,3

7 ΜΗΝΑΔΑΚΗ ΑΝΝΑ                                              ΓΣΑΘΛΟΚΙ    477      2x        338,0

8 ΜΑΤΑΛΛΙΩΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΛΟΥΚΙΑ           ΠΑΣ                431      3x        312,3

9 ΠΑΧΙΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ                                           ΜΙΝΩΑΣ         301      2x

Ομαδικά

1 ΣΣΒ  1469

2 ΠΑΣ  1358

[/tab][tab title =»Τουφέκι 0.22 Πρ/δον Νεανίδων «]

1 ΠΡΟΥΝΤΖΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ                         ΝΙΚ/ΔΡΟΣ      572      19x

2 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ        ΣΣΒ                 556      13x

3 ΜΗΝΑΔΑΚΗ ΑΝΝΑ                                  ΓΣΑΘΛΟΚΙ     554      16x

4 ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ         ΣΟΑΑΣΟΕΕ    536       7x

5 ΠΑΠΑΔΑΚΗ-ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ              ΠΑΣ                533        8x

6 ΤΑΣΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΘΗΝΑ                  ΣΣΒ                 530       5x

7 ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ                     ΣΟΑΑΣΟΕΕ   521        9x

8 ΚΑΡΠΙΔΑ ΕΛΛΗ-ΙΩΑΝΝΑ                        ΣΣΒ                498        6x

9 ΜΠΟΥΜΠΟΝΑΡΗ ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ            ΣΟΑΑΣΟΕΕ   496        6x

10 ΠΑΧΙΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ                             ΜΙΝΩΑΣ         479        4x

Ομαδικά

1 ΣΣΒ                1584

2 ΣΟΑΑΣΟΕΕ   1553

3 ΠΑΣ                1347

[/tab] [/tabs]

Ίσως σας αρέσουν

Hot News

post-image
Πήλινος Στόχος

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Σκοποβολής ΟΠΑΠ: Ο Ντίνος Κωνσταντίνου κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

   γράφει ο Ανδρέας Λαζανίτης Νικητής στον πρώτο αγώνα κόμπακ στους έφηβους ο Βαρνάβας Θεοδώρου, στους βετεράνους ο Χαράλαμπος...
Διαβάστε Περισσότερα
post-image
Σταθερός Στόχος

Αγώνες αεροβόλων όπλων Α’ κατηγορίας από τον ΣΚΟΑΑΠΘ

Ο σκοπευτικός όμιλος αποφοίτων Α.Π.Θ. προκηρύσσει διασυλλογικούς αγώνες αεροβόλων όπλων Α’ κατηγορίας-κατάταξης: Ανδρών, Γυναικών, Εφήβων, Νεανίδων και τουφέκι παίδων...
Διαβάστε Περισσότερα