Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array in /var/www/vhosts/shooters.gr/httpdocs/forum/admin/sources/classes/text/parser.php on line 1074

Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array in /var/www/vhosts/shooters.gr/httpdocs/forum/admin/sources/classes/text/parser.php on line 1074

2η Συνεχόμενη Απόρριψη Αίτησης Αγοράς Όπλου - Σελίδα 3 - Γενικά Θέματα Κανονισμών & Νομοθεσίας - Shooters
SHOOTERS

Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία

2η Συνεχόμενη Απόρριψη Αίτησης Αγοράς Όπλου

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 απαντήσεις στο θέμα

#41 btcc

btcc

Προχωρημένο Μέλος

• Μέλη
  • 92 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαχαιδαρι

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 12:08 μμ

φιλοι μου σημερα επικοινωνησα με τον Γενικο Γραμματεα τις ΣΚΟΕ και του ειπα το προβλημα μου . μου ειπε οτι με το που θα λαβω στα χερια μου την νεα απποριπτικη να τον ενημαρωσω πρωτα και. να μην κανω προσφυγη . λετε να μπορεσει να κανει κατι αυτος ? μηπως η κατασταση αυτη εχει εκνεβρισει ακομα και αυτους ?
Για οποιοδοιποτε νεο εχω και για τις ενεργειες μου θα σας ενημερωνω .
Ευχαριστω και τον Κυριο Τσιαμπα για την βοηθεια του

#42 greekExpert

greekExpert

Shooters Expert

• Αποκλεισμένοι
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.898 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 12:17 μμ

φιλοι μου σημερα επικοινωνησα με τον Γενικο Γραμματεα τις ΣΚΟΕ και του ειπα το προβλημα μου . μου ειπε οτι με το που θα λαβω στα χερια μου την νεα απποριπτικη να τον ενημαρωσω πρωτα και. να μην κανω προσφυγη .

:shok:
Ώπα! Κοσμοϊστορικές αλλαγές.

λετε να μπορεσει να κανει κατι αυτος ?

Πιθανόν...
Του είπες όμως ότι αρθρογραφείς και στο shooters.gr ?

μηπως η κατασταση αυτη εχει εκνεβρισει ακομα και αυτους ?

Το πιο εκνευριστικό από όλα είναι η ζέστη.
Γιώργης Κ. Βαρούτσας

#43 dimfouk

dimfouk

Χρυσό Μέλος

• PipPipPipPipPipPip
  • 943 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
  • Όπλο:Sig Sauer P226 Xfive

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 12:40 μμ

Ώπα! Κοσμοϊστορικές αλλαγές.

Σας το έγραψα:

Στην περίπτωσή μου βέβαια, μετά από το έγγραφο που κατέθεσε ο σύλλογός μου στην Ομοσπονδία, διαμαρτυρόμενος για τις απορριπτικές αποφάσεις σε σκοπευτές μέλη του, η υπόθεση έχει παραπεμφθεί στον νομικό της σύμβουλο, προκειμένου να προβεί σε έντονη, όπως μας διαβεβαίωσε ο Γ.Γ., διαμαρτυρία στα υπουργεία Πολιτισμού και Δημόσιας Τάξης.
Προτείνω όπως όλοι οι σκοπευτές οι οποίοι έχουν δεχτεί απορριπτικές, ακόμα κι άν δικαιώθηκαν στην προσφυγή τους, πιέσουν ασφυκτικά τους συλλόγους τους να αποστείλουν ανάλογα έγγραφα διαμαρτυρίας στην Ομοσπονδία.

Η Ομοσπονδία, μέσω του Γ.Γ. της, έχει αλλάξει τακτική σε παρόμοιες περιπτώσεις. Φτάνει να δούμε αν θα υπάρξουν αποτελέσματα και δεν είναι απλώς μια αναλαμπή.

Πάντως εγώ σου προτείνω πριν παρέλθει η νόμιμη προθεσμία υποβολής προσφυγής και εφόσον δεν έχει γίνει τίποτα χειροπιαστό από μέρους του ΓΓ, να την υποβάλλεις.
Θάρσει. Λέγων τ' αληθές ου σφαλεί ποτε.– ΣΟΦΟΚΛΗΣ

#44 btcc

btcc

Προχωρημένο Μέλος

• Μέλη
  • 92 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαχαιδαρι

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 12:57 μμ

μα και βεβαια θα υποβαλω προσφυγη . απλα μου ειπε να τον ενημερωσω για την νεα απορριπτικη και μετα θα μου πει για την προσφυγη . ενοειτε οτι δεν θα κατσω με σταυρωμενα τα χερια . οτι μπορω να κανω θα το κανω . με ολα τα μεσα . και παντα με τισ σωστες διαδικασιες . απο κει και περα αν ο ΓΓ τις ΣΚΟΕ μπορεσει και κανει κατι αμεσως αυτος χωρισ προσφυγες και τετοια δεν ξερω . ακουσα περιπτωση σκοπευτη ο οποιοσ πηγε με την αποριπτικη στο χερι στην ΓΑΔΑ και οταν αρχισε να ρωταει με εντονο υφος γιατι του την κοψαν και μετα απο απειλες οτι θα κινηθει νομικα και θα τους διασειρει του την υπεγραψαν σε μια μερα . τωρα αν αληθευει αυτο δεν ξερω . αλλα και ετσι να εγινε μου φενετε παραξενο .

μια ερωτηση . γιατι ρωτησες αν του ειπα για το shooters? υπαρχει καποιο προβλημα μεταξι τον δυο ?

#45 greekExpert

greekExpert

Shooters Expert

• Αποκλεισμένοι
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.898 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 01:04 μμ

μια ερωτηση . γιατι ρωτησες αν του ειπα για το shooters? υπαρχει καποιο προβλημα μεταξι τον δυο ?

Πρόβλημα; Ε, όχι και πρόβλημα.
Όλοι μας εδώ μέσα στηρίζουμε και αγαπάμε τον ΓΓ μας όταν με σθένος προασπίζεται τα καλώς εννοούμενα συμφέροντα των σκοπευτών.

ακουσα περιπτωση σκοπευτη ο οποιοσ πηγε με την αποριπτικη στο χερι στην ΓΑΔΑ και οταν αρχισε να ρωταει με εντονο υφος γιατι του την κοψαν και μετα απο απειλες οτι θα κινηθει νομικα και θα τους διασειρει του την υπεγραψαν σε μια μερα .

Δυο είναι οι σκοπευτές στην Ελλάδα που θα μπορούσαν να είναι πρωταγωνιστές αυτού του συμβάντος (που μάλλον δεν συνέβει ποτέ).
Ο Κάρολος Παπούλιας και ο Βύρων Πολύδωρας.
Λες να ήταν ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας τελικά; Άκουσα ότι έκανε αίτηση για νέο όπλο και μάλιστα πήγε να το δοκιμάσει.

[attachment=2225:PapouliasL1.jpg] [attachment=2226:Leopard2A4L5.jpg]
Γιώργης Κ. Βαρούτσας

#46 btcc

btcc

Προχωρημένο Μέλος

• Μέλη
  • 92 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαχαιδαρι

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 01:07 μμ

κανε τους τρεις . και ο Μαντουβαλος
Απλα παραξενευτικα με τον τροπο που το εθεσε και υπεθεσα οτι κατι τετοιο συμβαινει .Οτι δεν τα πανε καλα

#47 ΤΣΙΑΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΣΙΑΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Χρυσό Μέλος

• Αποκλεισμένοι
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.325 Δημοσιεύσεις
  • Όπλο:μη-πιστόλι

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 04:02 μμ

Σας το έγραψα:
Η Ομοσπονδία, μέσω του Γ.Γ. της, έχει αλλάξει τακτική σε παρόμοιες περιπτώσεις. Φτάνει να δούμε αν θα υπάρξουν αποτελέσματα και δεν είναι απλώς μια αναλαμπή.

Δημήτρη είσαι βέβαιος ότι το θέμα το δικό σου και του maragian* συζητήθηκε στο ΔΣ ΣΚΟΕ που έγινε πριν από μερικές ημέρες ?
Απ' ότι γνωρίζω δεν συζητήθηκε τίποτα.

Απορία : Στον νομικό μας σύμβουλο δεν πάμε για να μας γράψει έντονες διαμαρτυρίες - δελτία τύπου - μανιφέστα.
Ο δικηγόρος υπερασπίζει τα συμφέροντα του εντολέα του με συγκεκριμένες νομικές ενέργειες (πχ αποστολή εξωδίκων, σύνταξη μυνήσεων, προσφυγές κλπ)
Πως -χωρίς να περάσει από ΔΣ- παραπέμφθηκε η υπόθεσή σου στο νομικό σύμβουλο ΣΚΟΕ (Ι. Βούλτση) ?
Ποιες νομικές ενέργειες πρόκειται να κάνει για την αποκατάσταση της αδικίας και την τιμωρία αυτών που παρανόμησαν εις βάρος σου ?

* Η ΑΔ Χανίων ζητά από τον αγαπητό μας maragian μη προβλεπόμενα δικαιολογητικά.

#48 btcc

btcc

Προχωρημένο Μέλος

• Μέλη
  • 92 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαχαιδαρι

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 10:07 μμ

φιλοι μου εχω μι ααπορια .
Αποτι εχω ακουσει απο καποιουσ ακοπευτες οταν καναν την αιτηση ειχαν γραψει και τους αριθμουσ του οπλου . στην δικη μου αιτηση αναφερετε μονο το μοντελο και το διαμετρημα . jericho 941 fsl 9mm .
Δευτερη ερωτηση . Απο την στιγμη που εγριθει μια αδεια το οπλο το παραλαμβανεις αμεσως η παιρνεις τα νουμερα και οταν τα καταθεσεις περιμενεις την κανονικη αδεια και μετα το περνεις ? και ποσο χρονικο διαστημα χρειαζετε για την κανονικη αδεια ? επειδη ακουω ο καθενασ λεει και αλλα . Αλλοσ το πηρε αμεσως αλλοσ μετα απο 15 μερεσ . ενα σωρο πραγματα που τελικα καταλαβαινω οτι ο καθε ενασ εχει πεσει και σε διαφορετικο υπαληλο που πρατει οπως θελει αυτος . μα τελικα κανενασ δεν παει βαση νομου ?

#49 dimfouk

dimfouk

Χρυσό Μέλος

• PipPipPipPipPipPip
  • 943 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 26 Ιούνιος 2007 - 10:38 μμ

φιλοι μου εχω μι ααπορια .
Αποτι εχω ακουσει απο καποιουσ ακοπευτες οταν καναν την αιτηση ειχαν γραψει και τους αριθμουσ του οπλου . στην δικη μου αιτηση αναφερετε μονο το μοντελο και το διαμετρημα . jericho 941 fsl 9mm .
Δευτερη ερωτηση . Απο την στιγμη που εγριθει μια αδεια το οπλο το παραλαμβανεις αμεσως η παιρνεις τα νουμερα και οταν τα καταθεσεις περιμενεις την κανονικη αδεια και μετα το περνεις ? και ποσο χρονικο διαστημα χρειαζετε για την κανονικη αδεια ? επειδη ακουω ο καθενασ λεει και αλλα . Αλλοσ το πηρε αμεσως αλλοσ μετα απο 15 μερεσ . ενα σωρο πραγματα που τελικα καταλαβαινω οτι ο καθε ενασ εχει πεσει και σε διαφορετικο υπαληλο που πρατει οπως θελει αυτος . μα τελικα κανενασ δεν παει βαση νομου ?

Για το 1ο σου ερώτημα, θα σε παραπέμψω στις διατάξεις της ΥΑ 3009/2/23-α/94, που αναφέρει ακριβώς το τι πρέπει να αναγράφεται στην αίτηση, όπου δεν αναφέρει ότι πρέπει να αναγράφεις τον αριθμό του όπλου που πρόκειται να προμηθευτείς, παρά μόνο τον τύπο αυτού.
Για το 2ο ερώτημα, δεν καταλαβαίνω, έκανες αίτηση για άδεια αγοράς σκοπευτικού όπλου χωρίς την βεβαίωση παραγγελίας από τον έμπορο που το αγόρασες (ή την άδεια πώλησης αν το πήρες από ιδιώτη) και χωρίς την βεβαίωση της ΣΚΟΕ, όπου και στα 2 αυτά έγγραφα, αναγράφονται τα πλήρη στοιχεία του όπλου που πρόκειται να προμηθευτείς;
Αν υποθέσουμε ότι έχεις κάνει λάθος, που μάλλον αυτό συμβαίνει, γιατί σε διαφορετική περίπτωση δεν θα είχε γίνει δεκτή η αίτησή σου από την αρχή, με την παράδοση σε σένα της άδειας αγοράς και σε περίπτωση που ο έμπορος το έχει στην κατοχή του ετοιμοπαράδοτο (βλ. περίπτωση nema), το παραλαμβάνεις αμέσως, μαζί με την ποσότητα φυσιγγίων που αναφέρει η άδεια, προκειμένου όμως, να το μεταφέρεις και φυλάξεις στον χώρο που ήδη έχεις δηλώσει με την Υπ. Δήλωσή σου.
Με την έκδοση του τιμολογίου αγοράς, καταθέτεις φωτοτυπία του στην υπηρεσία που κατέθεσες τα δικαιολογητικά αγοράς και κατόπιν περιμένεις συνήθως 10 – 15 ημέρες για την έκδοση της άδειας οπλοφορίας εντός σκοπευτηρίων.

#50 greekExpert

greekExpert

Shooters Expert

• Αποκλεισμένοι
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.898 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 12:02 πμ

και σε περίπτωση που ο έμπορος το έχει στην κατοχή του ετοιμοπαράδοτο (βλ. περίπτωση nema), το παραλαμβάνεις αμέσως,

Εεε, μην τα παραλέμε. Του πήγε καλά με την Αστυνομία. Φτάνει. Υπάρχει και κόσμος που ταλαιπωρείται, μην προκαλούμε το κοινό αίσθημα περί υπομονής. :wink2:
Με τον έμπορο πάτσισε τους χρόνους του μέσου όρου. Δεν είναι κάθε μέρα τ΄Αϊ-Γιαννιού...
(βλέπε σχετικό thread)

Επεξεργάσθηκε από greekExpert, 27 Ιούνιος 2007 - 12:04 πμ.

Γιώργης Κ. Βαρούτσας

#51 btcc

btcc

Προχωρημένο Μέλος

• Μέλη
  • 92 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαχαιδαρι

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 12:55 μμ

Τα δικαιολογητικα που κατεθεσα στο ΑΤ Χαϊδαριου ηταν τα εξης
Αιτηση προς την Διευθυνση Ασφαλειας Αττικης Υποδιευθυνση Κρατικης Ασφαλειας Τμημα Οπλων & Εκρηκτικων που αιτουμε να μου χορηγησουν αδεια αγορας - κατοχης - οπλοφοριας ενος πιστολιου jericho cal 9mm mod fsl μετα 500 φυσιγγιων τα οποια θα χρησιμοποιησω για την ασκηση μου στην σκοποβολη
Υπευθυνη δηλωση του νομου 105 στην οποια αναφερω οτι γνωριζω τους κανονισμουσ του αγωνισματος και τους κανονες ασφαλειας φυλαξης και χρησης πυροβολου οπλου
Υπευθυνη δηλωση που δηλωνω οτι δεν εμπιπτω στις απαγορευτικες διαταξεις του αρθρου 18 του νομου 2168/1993 και οτι δεν τυνχανω φυγοποινας-φυγοδικας
Υπευθυνη δηλωση που δηλωνω οτι δεν εμπιπτω στις απαγορευτικες διαταξεις του αρθρου 18 παραγραφος 2 του νομου 2168/1993 , τυνχανω φυγοποινας-φυγοδικας , δεν εκρεμει σε βαρος μου ποινικη υποθεση για παραβαση του νομου 2168/1993 απο το αρθρο 18 παραγραφος 2 , δεν ειμαι εταιρος σε ιδιωτικη επιχειριση παροχης υπηρεσιων ασφαλειας (security) κλπ κλπ κλπ
Φωτοτυπια την σκοπευτικη μου ταυτοτητα
Φωτοτυπια την αστυνομικη μου ταυτοτητα
Βεβαιωση απο την ΣΚΟΕ η οποια αναφερει το οπλο jericho 941 fsl 9mm και τους αγωνες την περιοδο που ειμαι εγγεγραμενος σε αυτην
Απο ΣΚΟΕ ολους τους αγωνες μου .
Και φωτογραφειες
ο συλογος ο οποιος ανηκω ειναι του κυριου Υπεριφανου του συχωρεμενου Δημητρη και υποτιθετε οτι ξερουν ολα τα χαρτια που χρειαζονται . αφου οι περισοτεροι σκοπευτες του συλογου μας απο εκει αγορασαν το οπλο τους .
Παντως πουθενα δεν αναγραφετε ουτε αριθμοι οπλου αλλα ουτε αποδηξει παραγκελιας

#52 bulshooter

bulshooter

Πολύ Δραστήριο Μέλος

• PipPipPipPipPip
  • 207 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 01:16 μμ

Δε νομίζω ότι έχει καμία σχέση το ότι το δελτίο παραγγελίας δεν ήταν συννημένο στην αίτηση. Το μόνο που θα επηρρεαστεί από αυτό είναι μία καθυστέρηση αφού εγκριθεί και μέχρι το δελτίο παραγγελίας με τον αριθμό του όπλου να πάει στην ΓΑΔΑ.

Ξέρω περιπτώσεις που αιτήσεις έγιναν δεκτές χωρίς να έχει υποβληθεί το δελτίο παραγγελίας απλά καθυστέρησαν από την αποδοχή τους μέχρι την έκδοσή τους λόγω έλλειψης αριθμού όπλου.

Καλό θα ήταν όμως (από άποψη χρόνου) να υποβάλλεται όχι μόνο το δελτίο παραγγελίας αλλά και ο αριθμός του όπλου.

#53 btcc

btcc

Προχωρημένο Μέλος

• Μέλη
  • 92 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαχαιδαρι

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 01:22 μμ

τελικα ολοι κανουν του κεφαλιου τους . τουλαχιστον σαν υπευθυνοι δεν φροντιζουν να μαθουν την πιο σωστη και συντομη διαδικασια ωστε να μην ταλαιπωρουν τα μελη τουσ στον καθε συλογο.

#54 greekExpert

greekExpert

Shooters Expert

• Αποκλεισμένοι
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.898 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 01:27 μμ

ο συλογος ο οποιος ανηκω ειναι του κυριου Υπεριφανου του συχωρεμενου Δημητρη

Είναι; Ήταν ίσως. Επιτέλους και μια κτητική ομολογία.
Τώρα ποιανού "είναι" ο σύλλογος;
Γιώργης Κ. Βαρούτσας

#55 btcc

btcc

Προχωρημένο Μέλος

• Μέλη
  • 92 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαχαιδαρι

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 01:39 μμ

τωρα τον εχουν η γυναικα του και οι κορες τους . αλλα δεν νομιζω να θελαν να ταλαιπωρηθω . απεναντιας καθε φορα που πηγενα για καποιο χαρτι σε μια μερα μου τα ειχαν ολα ετοιμα . ακομη και την βεβαιωση απο την ΣΚΟΕ που ηθελα για την δευτερη αιτηση επειδη ψιλοβιαζομουν μεσα σε 3 μερες μου την ειχε φερει

#56 dimfouk

dimfouk

Χρυσό Μέλος

• PipPipPipPipPipPip
  • 943 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 01:41 μμ

Είναι; Ήταν ίσως. Επιτέλους και μια κτητική ομολογία.
Τώρα ποιανού "είναι" ο σύλλογος;

Δεν υπάρχουν ιδιωτικοί αθλητικοί σύλλογοι στην Ελλάδα. Ίσως ο εκλιπών να ήταν Πρόεδρος του ΔΣ ή έστω Ιδρυτικό Μέλος.

#57 btcc

btcc

Προχωρημένο Μέλος

• Μέλη
  • 92 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαχαιδαρι

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 01:48 μμ

ΑΑΑΑ ωπα παιδια . με συγχωρητε .
ο συλογος δεν ξερω σε ποιον ανοικει
εγω εκει πηγα και γραφτηκα αυτους ξερω .απο κει και περα τιποτα αλλο δεν γνωριζω . μην τα κανω σκ......α τα πραγματα .

#58 greekExpert

greekExpert

Shooters Expert

• Αποκλεισμένοι
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.898 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 01:51 μμ

Δεν υπάρχουν ιδιωτικοί αθλητικοί σύλλογοι στην Ελλάδα. Ίσως ο εκλιπών να ήταν Πρόεδρος του ΔΣ ή έστω Ιδρυτικό Μέλος.

Δημήτρη...

τωρα τον εχουν η γυναικα του και οι κορες τους

Εννοούσα Μανώλη αυτό που είπε ο Δημήτρης παραπάνω που είναι μια καλή θεωρία συγκεκαλυμένη με όλους τους καλούς νόμους που θέλεις. Κι΄εγώ το φόρουμ διαβάζω Δημήτρη μου...

αλλα δεν νομιζω να θελαν να ταλαιπωρηθω

Φυσικά δεν εννοούσα αυτό. Και δέχομαι ότι οι κυρίες είναι άξιες και εξυπηρετικές σε όλα. Ας μην το κάνουμε προσωπικό το θέμα.
Απλά καταλαβαίνω ότι μια οικογενειακή επιχείρηση δικαιωματικά συνεχίζει και με μέλη της οικογενείας του εκλιπόντος ο οποίος μπορεί (σίγουρα) να είχε εναποθέσει εκεί εκτός από τα βιοποριστικά και τα όνειρα μιας ζωής που έχουν κάθε δικαίωμα επαναλαμβάνω να ακολουθήσουν οι κληρονόμοι. Είναι παράλληλα αξιοσημείωτο που μοιράζονται όλοι και το ίδιο πάθος για τη σκοποβολή, και χαίρομαι.
Διότι για να ιδρύεις συλλόγους και να τους διατηρείς πρέπει να υπάρχει πάθος. Σωστά Δημήτρη;
(και πάλι η αναφορά μου δεν είναι για τον εκλιπόντα του οποίου τυγχάνει να γνωρίζω το πάθος για τη σκοποβολή, όπως και της συζύγου του που τον ακολουθούσε παντού)

Επεξεργάσθηκε από greekExpert, 27 Ιούνιος 2007 - 02:00 μμ.

Γιώργης Κ. Βαρούτσας

#59 ΤΣΙΑΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΣΙΑΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Χρυσό Μέλος

• Αποκλεισμένοι
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.325 Δημοσιεύσεις
  • Όπλο:μη-πιστόλι

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 03:55 μμ

Υπευθυνη δηλωση που δηλωνω οτι δεν εμπιπτω στις απαγορευτικες διαταξεις του αρθρου 18 παραγραφος 2 του νομου 2168/1993 , τυνχανω φυγοποινας-φυγοδικας , δεν εκρεμει σε βαρος μου ποινικη υποθεση για παραβαση του νομου 2168/1993 απο το αρθρο 18 παραγραφος 2 , δεν ειμαι εταιρος σε ιδιωτικη επιχειριση παροχης υπηρεσιων ασφαλειας (security) κλπ κλπ κλπ

Mπα ? Τι είναι πάλι τούτο ?
Υπάρχουν επαγγέλματα ασυμβίβαστα με την ιδιότητα του αθλητή σκοποβολής ? :shok:

Ποιος σου ζήτησε ρε Μανώλη να υπογράψεις τέτοια δήλωση ?

#60 Captain

Captain

Πολύ Δραστήριο Μέλος

• Μέλη
  • 197 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ
  • Όπλο:ΑΠΟΡΡΙΨΗ .40 cal

Δημοσιεύθηκε 27 Ιούνιος 2007 - 05:19 μμ

Η αίτηση που αναφέρεται παραπάνω έχει να κάνει με άδεια οπλοφορίας ξαναλέω ΟΠΛΟΦΟΡΙΑΣ για προσωπική ασφάλεια και δεν έχει καμμία σχέση με αθλητισμό και σκοποβολή! Τι τρελό είναι αυτό;;;
ΕΡΕΤΗΝ ΧΡΗΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΕΣΘΑΙ ΠΡΙΝ ΠΗΔΑΛΙΟΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ