SHOOTERS

Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία

Επιλογή σε 9mm

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 απαντήσεις στο θέμα

#1 lupo

lupo

Νέο Μέλος

• Μέλη
  • 9 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΗλιούπολη

Δημοσιεύθηκε 12 Απρίλιος 2010 - 08:40 μμ

Γεια χαρά σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο shooters.
Είμαι αρκετό καιρό σε σκοπευτικό σύλλογο και πιστεύω πως είναι καιρός να πάρω το δικό μου πιστόλι.
Έχω "ξεπεράσει" ;) το .22 και έχω επιλέξει το :good: 9mm βασικά λόγο κόστους πυρομαχικών.

Φυσικά και θα ήθελα να ρίχνω για καμιά βδομάδα ξεχωριστά με όλα τα 9αρια του κόσμου ώστε να διαλέξω αλλά... δεν έχω χρόνο :shok:

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ρίξει με όλα τα όπλα που θα ήθελα. Οπότε ίσως θα μπορούσατε να μοιραστείτε με εμένα την αποψή σας για 9mm όπλα.
Ποιο και γιατί ή γιατί όχι.

Προσωπικάαπό αυτά που έχω ρίξει 1-2 μου εχουν κάνει εντύπωση.
Jericho
και Stayer (απλά κλωτσάι λίγο)

το Glock... δεν έχω καταλάβει γιατί αλλά κάτι δεν μου αρέσει... ίσως γιατί το έχουν όλοι ;)
ενώ η Beretta είναι πολυ όμορφη αλλά εμένα δεν μου κάθεται καλά...

Φυσικά έχω ακούσει και διαβάσει πολύ καλά λόγια για CZ, USP, Star, Sig Sauer...

Δεν ξερω... αντε μην πάω να πάρω κανα revolver στο τέλος ...

Α και μην μου πέιτε ότι ατά υποκειμενικά... απόψεις ζητάω...

Ευχαριστώ

#2 geokit1

geokit1

Νέο Μέλος

• Μέλη
  • 10 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ
  • Όπλο:CZ 75 SP01 SHADOW

Δημοσιεύθηκε 12 Απρίλιος 2010 - 09:20 μμ

Το cz 75 sp01 shadow πιστεύω κατά την γνώμη μου είναι σε σχέση απόδοσης-τιμής το καλύτερο για αρχή .Βέβαια υπάρχουν και άλλα όπλα καλά όπως το glock 17 9*19 αλλά προσωπικά πιστεύω ότι αν δεν το θές και για οπλοφορία (σώμα ασφαλείας) το cz είναι καλύτερο.

Επεξεργάσθηκε από sotiris, 12 Απρίλιος 2010 - 10:29 μμ.
Κεφαλαία Γράμματα

ΓΙΩΡΓΟΣ Κ

#3 GLOCK

GLOCK

Shooters Expert

• Μέλη
  • 3.561 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Όπλο:Glock 35 - Browning hp practical - Franchi Elite

Δημοσιεύθηκε 12 Απρίλιος 2010 - 10:40 μμ

Γεια χαρά σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο shooters.
Είμαι αρκετό καιρό σε σκοπευτικό σύλλογο και πιστεύω πως είναι καιρός να πάρω το δικό μου πιστόλι.
Έχω "ξεπεράσει" ;) το .22 και έχω επιλέξει το :good: 9mm βασικά λόγο κόστους πυρομαχικών.

Φυσικά και θα ήθελα να ρίχνω για καμιά βδομάδα ξεχωριστά με όλα τα 9αρια του κόσμου ώστε να διαλέξω αλλά... δεν έχω χρόνο :shok:

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ρίξει με όλα τα όπλα που θα ήθελα. Οπότε ίσως θα μπορούσατε να μοιραστείτε με εμένα την αποψή σας για 9mm όπλα.
Ποιο και γιατί ή γιατί όχι.

Προσωπικάαπό αυτά που έχω ρίξει 1-2 μου εχουν κάνει εντύπωση.
Jericho
και Stayer (απλά κλωτσάι λίγο)

το Glock... δεν έχω καταλάβει γιατί αλλά κάτι δεν μου αρέσει... ίσως γιατί το έχουν όλοι ;)
ενώ η Beretta είναι πολυ όμορφη αλλά εμένα δεν μου κάθεται καλά...

Φυσικά έχω ακούσει και διαβάσει πολύ καλά λόγια για CZ, USP, Star, Sig Sauer...

Δεν ξερω... αντε μην πάω να πάρω κανα revolver στο τέλος ...

Α και μην μου πέιτε ότι ατά υποκειμενικά... απόψεις ζητάω...

Ευχαριστώ

Υπομονή και επιμονή αγαπητέ μου φίλε και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Αν έχεις φθάσεις στην κρίσιμη φάση, που είναι αυτή της επιλογής και αγοράς δικού σου όπλου, σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να βιαστείς ή να λειτουργήσεις ενθουσιωδώς. Έχεις φαντάζομαι κάνει τους 6 επίσημους αγώνες που απαιτούνται για να αποκτήσεις δικό σου όπλο. Μέχρι τώρα λοιπόν και για να έχουμε ένα σημείο αναφοράς....με ποιό όπλο(α) του συλλόγου σου έρριξες σε αυτούς τους αγώνες και ποιές είναι οι εντυπώσεις που αποκόμησες από αυτό(α);; :friends:

Επεξεργάσθηκε από GLOCK, 12 Απρίλιος 2010 - 10:43 μμ.

ΜΑΡΚΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
"Tον άρχοντα , τριών δει μεμνήσθαι πρώτον ότι ανθρώπων άρχει , δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει , τρίτον ότι ουκ αεί άρχει"
"Δεν υπάρχουν χαμένες υποθέσεις, εκτός από εκείνες που εσύ εγκατέλειψες"
"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος αχάριστου"
"Aν αγωνίζεσαι μπορεί να χάσεις, αν δεν αγωνίζεσαι έχεις ήδη χάσει"

#4 Μανόλης Μιχελάκης

Μανόλης Μιχελάκης

Χρυσό Μέλος

• Συντονιστές
  • 1.173 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθηνα
  • Αγώνισμα:Σκοποβολή IPSC
  • Όπλο:Springfield XD

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 10:08 πμ

Εγω θα σου προτεινω το springfield Xdm το οποιο ειναι πολυ καλο πιστολι αναλογικα με την τιμη του!! Εαν το εχει καποιος στο συλλογο σου δοκιμασε το! ;)

Περήφανος αισθάνομαι που 'μαι παιδί τση Κρήτης
όπως είναι περήφανος ο γέρο Ψηλορείτης

#5 lupo

lupo

Νέο Μέλος

• Μέλη
  • 9 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΗλιούπολη

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 11:54 πμ

Υπομονή και επιμονή αγαπητέ μου φίλε και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Αν έχεις φθάσεις στην κρίσιμη φάση, που είναι αυτή της επιλογής και αγοράς δικού σου όπλου, σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να βιαστείς ή να λειτουργήσεις ενθουσιωδώς. Έχεις φαντάζομαι κάνει τους 6 επίσημους αγώνες που απαιτούνται για να αποκτήσεις δικό σου όπλο. Μέχρι τώρα λοιπόν και για να έχουμε ένα σημείο αναφοράς....με ποιό όπλο(α) του συλλόγου σου έρριξες σε αυτούς τους αγώνες και ποιές είναι οι εντυπώσεις που αποκόμησες από αυτό(α);; :friends:

Γεια χαρά GLOCK,
Εχω κάνει αγώνες και ακόμα κάνω γιατί είμαι αναποφάσιστος. Το όπλο το θέλω για σκοποβολή. (οπότε απάντησα και για τον φίλο manolism)
IPSC δεν κάνω αλλά μου αρέσει οπότε ίσως στο μέλλον... άρα θα ήθελα να είναι αποδεκτό και από εκεί.

Από 9αρια έχω ρίκσει με
  • Stayer (το πρώτο 9αρι που έριξα και η πρώτες αγάπες λενε δεν ξεχνιούντε) ;) Πολύ όμορφα και βολικά σκοπεφτικά. Κλοτσάει και δεν βοηθάει όπως άλλα.
  • Star καλό αλλά αυτό που έχουμε δεν μου αρέσει ... στο μάτι.
  • Glock πολυ ελαφρύ σαν ψεύτικο ;) κλοτσάει λίγο περίεργα και δεν μου κάθετε καλά στο χέρι... σίγουρα με άλλα grips θα αλλάξω γνώμη. Δεν είναι τυχαίο που αρέσει σε πολλούς αν και ακόμα δεν έχω καταλάβει το γιατί.
  • Jericho δεν το συμπάθησα στην αρχή γιατί ήταν πολύ βαρύ και ογκόδες... και (το βασικότερο) πάντα έπεζε κάποιος άλλος ;( . Φυσικα από τότε που πάω πρώτος είναι η πρώτη επιλογή μου, πολύ γλυκό κλώτσιμα. Πολύ καλό απέναντι στον στόχο. Είδα και το καινούργιο με την νέα "περίεργη" κάνη αλλα δεν έριξα :(
  • CZ καλό ίσως σε όλα του αλλά εχω ακούσει κακές φίμες για βλαβες και προβλήματα με ανταλακτικά...
  • Beretta, πανέμορφο! Δεν είναι του συλλόγου και δεν εχω ρίξει πολύ. Βαρύ μπροστά. Ξερω κόσμο που δεν το αλλάζει με τίποτα.

#6 Μανόλης Μιχελάκης

Μανόλης Μιχελάκης

Χρυσό Μέλος

• Συντονιστές
  • 1.173 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθηνα

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 08:58 μμ

Γεια χαρά GLOCK,
Εχω κάνει αγώνες και ακόμα κάνω γιατί είμαι αναποφάσιστος. Το όπλο το θέλω για σκοποβολή. (οπότε απάντησα και για τον φίλο manolism)
IPSC δεν κάνω αλλά μου αρέσει οπότε ίσως στο μέλλον... άρα θα ήθελα να είναι αποδεκτό και από εκεί.

Αν και δεν εχω καταλαβει σε τι μου απαντας φιλε μου...θα σου πω το εξης απο την μικρη μου εμπειρια με την σκοποβολη...εαν θελεις να ασχοληθεις με τον σταθερο στοχο τοτε ξεχνα τα 9αρια...40αρια κλπ κλπ...η μονη σωστη επιλογη ειναι τα περιστροφα!!! Διαλεξε σε 32αρι...38αρι και οτι αλλο σου αρεσει αφου οπως λες δεν θες 22αρι...αλλα με 9αρι μην περιμενεις να φερεις αξιολογα αποτελεσματα....απο εκει και περα εαν στο μελλον ασχοληθεις με την πρακτικη σκοποβολη τοτε παρε 9αρι. ;)

#7 THEO

THEO

Πρόεδρος ΕΣΑΚ

• PipPipPipPipPipPip
  • 2.114 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠΑΤΡΑ
  • Όπλο:ΡΙΧΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ - smith & wesson 610 - Churchill – modified

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 09:24 μμ

Με ένα καλό εννιάρι «γενικής χρήσης» θα κάνεις και σταθερό και πρακτική και θα περνά ο χρόνος σου όμορφα στο σκοπευτήριο τις Κυριακές.
Αν θες όμως θες να ασχοληθείς μόνο με τον σταθερό στόχο σε καθαρά αθλητικό- σοβαρό επίπεδο …τότε θέλει άλλο ψάξιμο όπως σου γράφει ο συνάδελφος Μανώλης
<!--coloro:#000000--><span style="color:#000000"><!--/coloro--><!--fonto:Book Antiqua--><span style="font-family:Book Antiqua"><!--/fonto-->- ΘΟΔΩΡΟΣ Γ. ΜΑΡΚΟΥ -<!--fontc--></span><!--/fontc--><!--colorc--></span><!--/colorc-->
« Του λόγω μέτρον εστίν ουχ ο λέγων, αλλ΄ο ακούων ».

#8 atlas12

atlas12

Shooters Expert

• Μέλη
  • 2.700 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΜαλεσινα Φθιωτιδας.
  • Όπλο:BENELLI SUPER 90 M1-BENELLI CENTRO 04-VEPR 12 MOLOT-BENELLI VINCI-NORICA DREAM HUNTER

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 09:43 μμ

Γεια χαρά GLOCK,

Από 9αρια έχω ρίκσει με

• Stayer (το πρώτο 9αρι που έριξα και η πρώτες αγάπες λενε δεν ξεχνιούντε) ;) Πολύ όμορφα και βολικά σκοπεφτικά. Κλοτσάει και δεν βοηθάει όπως άλλα.
  • Glock πολυ ελαφρύ σαν ψεύτικο ;) κλοτσάει λίγο περίεργα και δεν μου κάθετε καλά στο χέρι... σίγουρα με άλλα grips θα αλλάξω γνώμη. Δεν είναι τυχαίο που αρέσει σε πολλούς αν και ακόμα δεν έχω καταλάβει το γιατί.
  • Jericho δεν το συμπάθησα στην αρχή γιατί ήταν πολύ βαρύ και ογκόδες... και (το βασικότερο) πάντα έπεζε κάποιος άλλος ;( . Φυσικα από τότε που πάω πρώτος είναι η πρώτη επιλογή μου, πολύ γλυκό κλώτσιμα. Πολύ καλό απέναντι στον στόχο. Είδα και το καινούργιο με την νέα "περίεργη" κάνη αλλα δεν έριξα :(
  • CZ καλό ίσως σε όλα του αλλά εχω ακούσει κακές φίμες για βλαβες και προβλήματα με ανταλακτικά...
  • Beretta, πανέμορφο! Δεν είναι του συλλόγου και δεν εχω ρίξει πολύ. Βαρύ μπροστά. Ξερω κόσμο που δεν το αλλάζει με τίποτα.

Ολα τα οπλα που αναφερεις ειναι καλα!
Το STEYER ειναι ενα πολυμερικο οπλο σαν το GLOCK, με τα "ιδιομορφα" σκοπευτικα του,ειδικα το μπροστινο τριγωνικου σχηματος
που θυμιζει πυραμιδα.Ειχα την τυχη να εχω κανει βολη με ενα απο τα πρωτα STEYER που ηρθαν στην χωρα μας πριν απο καποια χρονια.
Το STAR ειναι λιγο ογκωδες,αλλα ειναι καλο σκοπευτικο οπλο.
Οσο για το GLOCK,το νεο πιστολι 4ης γενιας λυνει το προβλημα με τις προσθηκες λαβης,αυτος ηταν και ο λογος που κατασκευαστηκε.
Το JERICHO,σαν αντιγραφο του CZ,ειναι καλο και αξιοπιστο οπλο,με πολλους "φιλους".
Το CZ στην τιμη που διατιθεται ισως προσφερει τα περισσοτερα απ'ολα τα αλλα πιστολια!
Το BERETTA ειναι ενα απο τα "κλασικα" πιστολια κι αυτο τα λεει ολα.Ειναι οντως βαρυ,αλλα εχει μεγαλη αξιοπιστια.
Δεν ανεφερες καθολου το SIG SAUER,το HK και καποια αλλα πιστολια,αλλα να ξερεις η επιλογη αγορας πιστολιου θελει
καποιες γνωσεις και πολυ "ψαξιμο"!
Εμεις εδω θα ειμαστε να τα λεμε!

Τάσος Παίσιος

"Πατρός τε και μητρός τε και των άλλων προγόνων απάντων τιμιώτερον και σεμνώτερον και αγιώτερον
εστίν η πατρίς και εν μείζονι μοίρα και παρά θεοίς και παρ'ανθρώποις τοις νουν έχουσιν."

SHOOT to live LIVE to shoot.

#9 lupo

lupo

Νέο Μέλος

• Μέλη
  • 9 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΗλιούπολη

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 10:10 μμ

Αν και δεν εχω καταλαβει σε τι μου απαντας φιλε μου...θα σου πω το εξης απο την μικρη μου εμπειρια με την σκοποβολη...εαν θελεις να ασχοληθεις με τον σταθερο στοχο τοτε ξεχνα τα 9αρια...40αρια κλπ κλπ...η μονη σωστη επιλογη ειναι τα περιστροφα!!! Διαλεξε σε 32αρι...38αρι και οτι αλλο σου αρεσει αφου οπως λες δεν θες 22αρι...αλλα με 9αρι μην περιμενεις να φερεις αξιολογα αποτελεσματα....απο εκει και περα εαν στο μελλον ασχοληθεις με την πρακτικη σκοποβολη τοτε παρε 9αρι. ;)

Ανακαλώ απάντησα στομ geokit1 για τον λόγο που αγορας όπλου.

Για την ιστορία πρώτη μου επιλογή ήταν το S&W 38αρι αλλα άμμα είναι να κλαιω κάθε Σάββατο που ρίχνω...
Από την άλλη 22αρι περίστροφο από όσα γνωρίζω δεν μπορώ να πάρω λόγο ΣΚΟΕ. Πες μου αν κανω λάθος...
Φυσικά υπάρχουν και αξιόλογα .22 σκοπεφτικα πχ (Hammerli)
Αλλα το 9αρι μου αρέσει περισσότερο λόχο της ανάκρουσης και ειναι σχετικά το οικονομικότερο μεγάλου διαμετρήματος.

Με ένα καλό εννιάρι «γενικής χρήσης» θα κάνεις και σταθερό και πρακτική και θα περνά ο χρόνος σου όμορφα στο σκοπευτήριο τις Κυριακές.
Αν θες όμως θες να ασχοληθείς μόνο με τον σταθερό στόχο σε καθαρά αθλητικό- σοβαρό επίπεδο …τότε θέλει άλλο ψάξιμο όπως σου γράφει ο συνάδελφος Μανώλης

Σωστά τα λές... γενικής χρήσης. Δεν θελω να κατεβαίνω και σε αγώνες...

Δεν ανεφερες καθολου το SIG SAUER,το HK και καποια αλλα πιστολια,αλλα να ξερεις η επιλογη αγορας πιστολιου θελει
καποιες γνωσεις και πολυ "ψαξιμο"!
Εμεις εδω θα ειμαστε να τα λεμε!

Δεν ανέφερα γιατί δεν έχω ρίξει. Οπότε θα αρκεστώ στις εντυπώσεις σας φίλοι μου ;)

#10 GLOCK

GLOCK

Shooters Expert

• Μέλη
  • 3.561 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάτρα

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 10:29 μμ

Γεια χαρά GLOCK,

Από 9αρια έχω ρίκσει με

Αγαπητέ φίλε αποκλειστικά για σταθερό στόχο σου προτείνω το Glock 17L. Τώρα κάποιος φίλος μας εδώ στο forum, με το 17L έπαιζε και πρακτική σκοποβολή παλιότερα, με εκπληκτικά αποτελέσματα.
Για σταθερό στόχο και πρακτική σκοποβολή στην κατηγορία standard / minor, σου προτείνω το G34. http://www.shooters....?showtopic=1475 Προσοχή όμως με αυτό το όπλο θα έχεις βαθμολογικό μειονέκτημα, γιατί θα παίζεις στην κατηγορία standard, αλλά θα βαθμολογείσαι minor. Είναι όμως ένα όπλο που μπορείς να συνδυάσεις και τα δύο αγωνίσματα, δηλαδή και σταθερό στόχο και πρακτική σκοποβολή. :friends:

Επεξεργάσθηκε από GLOCK, 13 Απρίλιος 2010 - 10:32 μμ.

ΜΑΡΚΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
"Tον άρχοντα , τριών δει μεμνήσθαι πρώτον ότι ανθρώπων άρχει , δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει , τρίτον ότι ουκ αεί άρχει"

#11 atlas12

atlas12

Shooters Expert

• Μέλη
  • 2.700 Δημοσιεύσεις
  • Όπλο:BENELLI SUPER 90 M1-BENELLI CENTRO 04-VEPR 12 MOLOT-BENELLI VINCI-NORICA DREAM HUNTER

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 10:34 μμ

Αγαπητέ φίλε αποκλειστικά για σταθερό στόχο σου προτείνω το Glock 17L. Τώρα κάποιος φίλος μας εδώ στο forum, με το 17L έπαιζε και πρακτική σκοποβολή παλιότερα, με εκπληκτικά αποτελέσματα.
Για σταθερό στόχο και πρακτική σκοποβολή στην κατηγορία standard / minor, σου προτείνω το G34. http://www.shooters....?showtopic=1475 Προσοχή όμως με αυτό το όπλο θα έχεις βαθμολογικό μειονέκτημα, γιατί θα παίζεις στην κατηγορία standard, αλλά θα βαθμολογείσαι minor. Είναι όμως ένα όπλο που μπορείς να συνδυάσεις και τα δύο αγωνίσματα, δηλαδή και σταθερό στόχο και πρακτική σκοποβολή. :friends:

Αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει! :friends:
Τάσος Παίσιος

"Πατρός τε και μητρός τε και των άλλων προγόνων απάντων τιμιώτερον και σεμνώτερον και αγιώτερον
εστίν η πατρίς και εν μείζονι μοίρα και παρά θεοίς και παρ'ανθρώποις τοις νουν έχουσιν."

#12 GLOCK

GLOCK

Shooters Expert

• Μέλη
  • 3.561 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάτρα

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 10:36 μμ

Αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει! :friends:

Αυτό φίλε μου Τάσο ξαναπέστο. :yes: :friends:
ΜΑΡΚΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ

#13 atlas12

atlas12

Shooters Expert

• Μέλη
  • 2.700 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 10:38 μμ

Οταν παρεις το δευτερο τευχος του SHOTERS θα πρεπει να εισαι πολυ ευτυχισμενος! ;)
Τάσος Παίσιος

#14 GLOCK

GLOCK

Shooters Expert

• Μέλη
  • 3.561 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάτρα

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 11:10 μμ

Οταν παρεις το δευτερο τευχος του SHOTERS θα πρεπει να εισαι πολυ ευτυχισμενος! ;)

Αμάν και πότε; το περιμένουμε σαν την μεγάλη λαμπρή. Από το στόμα σου και στου φίλου μου του Γιάννη τ΄αυτί. :whistle3:
ΜΑΡΚΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ

#15 atlas12

atlas12

Shooters Expert

• Μέλη
  • 2.700 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 13 Απρίλιος 2010 - 11:16 μμ

Αμάν και πότε; το περιμένουμε σαν την μεγάλη λαμπρή. Από το στόμα σου και στου φίλου μου του Γιάννη τ΄αυτί. :whistle3:

Υπαρχει "ειδικος λογος" που θα πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενος θα δεις...... :whistle3:
Τάσος Παίσιος

#16 Μανόλης Μιχελάκης

Μανόλης Μιχελάκης

Χρυσό Μέλος

• Συντονιστές
  • 1.173 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθηνα

Δημοσιεύθηκε 14 Απρίλιος 2010 - 10:24 πμ

Υπαρχει "ειδικος λογος" που θα πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενος θα δεις...... :whistle3:

Off topic...μην του λες τετοια και δεν κοιμαται μεχρι να βγει το δευτερο τευχος.... :on_the_quiet: :lol2:

#17 GLOCK

GLOCK

Shooters Expert

• Μέλη
  • 3.561 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάτρα

Δημοσιεύθηκε 14 Απρίλιος 2010 - 01:53 μμ

Off topic...μην του λες τετοια και δεν κοιμαται μεχρι να βγει το δευτερο τευχος.... :on_the_quiet: :lol2:

Πέστα βρε Μανώλη πέστα, ο Τάσος καλά που μας έχει ψοφήσει με τις νέες παρουσιάσεις όμορφων, απίθανων και δυσεύρετων για την Ελλάδα μωρών, θέλει να χάσουμε και τον ύπνο μας τώρα. :girl_haha:

Επεξεργάσθηκε από GLOCK, 14 Απρίλιος 2010 - 01:54 μμ.

ΜΑΡΚΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ